ENEOS hakkında

Gelişmiş Japon teknolojisi yağlayıcılar

ENEOS, Japonya’nın en büyük petrol şirketi tarafından üretilen ürünlerin dünyaca tanınmış premium markasıdır: ENEOS Corporation. ENEOS markası, ENEOS’un kurumsal felsefesini ve kimliğini temsil eder.

Tüm büyük küresel otomotiv üreticilerine özel ürünler, fabrika dolum yağları ve orijinal yağlar tedarik eden ENEOS, tüm ENEOS yelpazesine yansıyan etkileyici bir kalite derinliği ortaya koymaktadır. Japon otomobil üreticileriyle yapılan ortak araştırma ve mühendislik çalışmaları sayesinde ENEOS kurum içi araştırma (Ar-Ge) ekibi, gelişmiş katkı maddesi ve baz yağ teknolojisine sahip olağanüstü yağlar geliştirmektedir. Bu benzersiz yaklaşım, ENEOS markalı ürünleri günümüzde küresel pazarda mevcut olan en yüksek kaliteli madeni yağlardan biri haline getirmektedir.

ENEOS Motor Yağı, binek otomobiller, yüksek performanslı otomobiller, motosikletler ve ağır hizmet kamyonları ve inşaat makineleri dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için üstün yakıt ekonomisi ile mükemmel güç ve performans sağlar. Aynı zamanda, gelişmiş teknolojisi, en ağır olanlar da dahil olmak üzere tüm çalışma koşullarında her tür motor için uzun süreli korumayı garanti eder.

ENEOS ürün yelpazesi, örneğin performans motorlarında en aşırı sıcaklık değişimleri altında optimum performans koruması sağlayan yağlardan, hibrit araçlar için tasarlanmış üstün yakıt ekonomisi sağlayan ve çevreyi koruyan çevre dostu motor yağlarına, şanzıman sıvıları, fren ve debriyaj sıvıları, soğutucular ve antifriz gibi yardımcı ürünlere kadar çeşitlilik göstermektedir. Hepsi otomotiv endüstrisinin en yüksek standartlarını aşacak şekilde tasarlanmıştır.

ENEOS markası, İngilizce ‘ENERGY’ ve Yunanca ‘yeni’ anlamına gelen ‘NEOS’ kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.