ENEOS Corporation

Performans ve çevre için teknoloji

ENEOS Corporation, Japonya’nın 1 numaralı tam entegre petrol şirketidir. Tokyo’daki genel merkezden, dünya çapında enerji çözümleri, hizmetler ve petrol ürünleri sunmaktadır. Büyük Japon otomobil üreticilerinin ve diğer birçok orijinal ekipman üreticisinin (OEM) her zaman tedarikçisi olan ENEOS Corporation, ENEOS markası altında, son derece teknik ve özellikli, sentetik ve tam sentetik motor yağları ve şanzıman yağları üretmektedir.

Ayrıca ENEOS Corporation, yarışçılar için “gizli bir avantaj” sağlamak amacıyla motor sporları yarış araçları için yağlayıcılar geliştirmektedir. Bu nedenle ENEOS markası, başta MotoGP’deki Yamaha Fabrika Yarış Takımı olmak üzere çok sayıda yarış takımının resmi sponsorudur.

Çevre sorunlarında kilit bir rol oynadığının bilincinde olan ENEOS Corporation, önemli bir misyon için çalışmaktadır: enerji, kaynak ve malzeme sektörlerine yenilik getirerek sürdürülebilir bir toplum ve ekonominin gelişimine katkıda bulunmak. En gelişmiş teknolojiye sahip ENEOS ürünleri, karbon emisyonlarını azaltarak, yakıt tasarrufunu artırarak ve kritik bileşenlerde aşınmayı sınırlayarak otomobilin tüm kullanım süresi boyunca çevreyi korumak için tasarlanmıştır.