ENEOS Europe Limited

Eneos markasını Avrupa’da güçlendirmek

ENEOS Corporation, %100 sahip olduğu yan kuruluşu ENEOS Europe aracılığıyla 1986’dan beri Avrupa’da faaliyet göstermektedir. Londra merkezli şirket, Avrupa’daki Japon otomobil üreticilerine tedarikte bulunmak ve ENEOS ürünlerini Avrupa pazarına tanıtmak amacıyla kurulmuştur. O zamandan beri ENEOS Europe, bölge çapındaki varlığını gittikçe genişletmiştir.

Katma değerleri, ekolojik çözümler ve mükemmel kalite-fiyat oranı nedeniyle ENEOS yağlayıcıları, Avrupa’daki bayilikler, mekanik atölyeler, araba tamircileri ve filo sahipleri tarafından teknolojik açıdan en yenilikçi ürünler arasında kabul edilmektedir. Bugün, ileri teknoloji Japon ENEOS yağlayıcılarının dağıtımı giderek daha fazla Avrupa ülkesine yayılmaktadır.

Son yıllarda şirket, ENEOS ürünlerinin olağanüstü kalitesiyle desteklenen ve doğru bir satış ve pazarlama stratejisiyle güçlendirilen, hızlı ve büyük bir büyümenin başkahramanı olmuştur. Valentino Rossi ve Yamaha Fabrika Yarış Takımının tarihi sponsorluğuna 2018’de eklenen EuroLeague Basketbol’un küresel sponsorluğu ve 2020’de lanse edilen yeni Katana şişesinin büyüleyici tasarımı, Avrupa’da ve dünyada ENEOS markasının imajını güçlendirmeye yönelik en önemli eylemler arasında yer almaktadır.